REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Trzech kierowców odpocznie od samochodu

Jazda z nadmierną prędkością to ryzyko utraty uprawnień do kierowania, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia kierującego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niestety nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tych konsekwencji i nie respektują obowiązujących przepisów. W ciągu ostatnich dni policjanci sanockiej drogówki zatrzymali 3 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Wszyscy stracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Na zdjęciu urządzenie do dokonywania pomiaru prędkości, które trzyma w rękach policjant.

Policjanci sanockiej drogówki każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wykorzystując do tego mierniki prędkości. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy drogowe, a tym samym stwarzają zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Wobec osób, które nie stosują się do przepisów i znaków drogowych, są wyciągane konsekwencje prawne.

W ciągu ostatnich dni policjanci zatrzymali prawa jazdy trzem kierującym. W środę w Jurowcach, 22-latek jechał audi z prędkością 112 km/h. Nieznacznie mniej na liczniku miał 30-letni kierowca mercedesa. Mężczyzna w miniony wtorek w Sanoku na ulicy Krakowskiej jechał z prędkością 110 km/h. W tym samym dniu nadmierna prędkość była również przyczyną zatrzymania do kontroli drogowej 63-latka, który w Besku volkswagenem przekroczył prędkość o 52 km/h.

Wszyscy kierowcy oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

KPP Sanok

09-10-2020

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.