REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Pijany 17-latek bez uprawnień kierował motorowerem!

BESKO / PODKARPACIE. Ponad 2 promile w organizmie miał 17-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, który kierował motorowerem. Podczas kontroli okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdu. Ponadto motorower nie miał aktualnych badań technicznych. Teraz za popełnione przestępstwo i wykroczenia 17-latek odpowie przed sądem.

Wczoraj (7 bm.) około godz. 21.30, policjanci z posterunku w Besku, pełniąc służbę na terenie tej miejscowości, zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę, który jechał bez włączonych świateł. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 17-latka ponad 2 promila alkoholu. Ponadto podczas kontroli okazało się, że młody człowiek nie posiada stosownych uprawnień do kierowania motorowerem. Pojazd z kolei nie miał aktualnych badań technicznych. Po wykonaniu czynności przez policjantów, 17-latek został przekazany pod opiekę matce.

Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości, jazdę bez uprawnień oraz brak aktualnych badań technicznych pojazdu, 17-latek odpowie przed sądem. Mieszkańcowi powiatu sanockiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Zdjęcie poglądowe

KPP Sanok

08-10-2020

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.