REKLAMA

Nowoczesne myślenie o architekturze

Epidemia koronawiusa znacząco wpłynęła  na rynek budowlany. O tym, jak w tej sytuacji poradził sobie jeden z liderów na polskim rynku opowie Przemysław Balcewicz – dyrektor przedsiębiorstwa Eko Architektura specjalizującego się w produkcji oraz montażu drewnianych konstrukcji mieszkalnych.


Panie Przemysławie w czym specjalizuje się zarządzana przez Pana firma?

Szanowni Państwo, Eko Architektura od wielu lat prężnie rozwija się na Polskim rynku. W przeciwieństwie do pozostałych sektorów, w ostatnich miesiącach odnotowaliśmy znaczący wzrost zainteresowania niedrogimi konstrukcjami z drewna, które bez problemu można zamontować na wybranej przez klienta powierzchni. Eko Architektura specjalizuje się w produkcji drewnianych domów mieszkalnych, choć oprócz tego tworzymy również:

  • Domki ogrodowe i altany,
  • Domki letniskowe i sauny,
  • Przestronne garaże,
  • Chroniące przed wiatrem wiaty,
  • Domy całoroczne z izolacją,
  • Akcesoria z drewna.

Co takiego wyróżnia prowadzoną przez Pana firmę na rynku drewnianych konstrukcji użytkowych?

Eko Archiekturę wyróżnia kilka czynników. jednym z nich jest ciągła aktualizacja asortymentu. Ostatnio do naszej bazy wprowadziliśmy innowacyjne projekty domków ogrodowych, które łączą w sobie funkcjonalność i atrakcyjny wygląd. Oprócz tego zawsze staramy się oferować naszym klientom najniższą cenę, przy zachowaniu wysokiej jakości usług. Dodatkowo tylko u nas zestawy określane mianem Premium są standardem. Do każdej z konstrukcji dołączamy okna z szybami zespolonymi oraz szczelne drzwi wykonane z drewna klejonego. Materiały uszczelniające wykorzystane podczas produkcji skutecznie chronią mieszkańców przed wiatrem oraz przedostającym się do środka hałasem. Klienci często zwracają uwagę, iż zdumiewa ich czas realizacji zamówień. W  przypadku standardowych projektów wystarczają nam trzy tygodnie, natomiast w przypadku projektów indywidualnych czas obliczany jest na podstawie skomplikowania projektu.

Dodam, iż w ostatnich latach Polacy zaczęli zwracać szczególną uwagę na przestrzeń, która ich otacza. Konsekwencją tego są inwestycje w działki i domy mieszkalne. Coraz więcej z nas decyduje się na zakup domków ogrodowych, w których można ukryć zarówno narzędzia ogrodowe, jak i meble tarasowe.

Proszę wyjaśnić dlaczego wyroby z drewna stały się tak popularne w naszym kraju?

Na popularność wyrobów z drewna składa się niska cena, krótki czas produkcji, a także właściwości drewna. Wciąż niewielu spośród nas zdaje sobie sprawę, iż drewno jest niezwykłym materiałem posiadającym szereg dobroczynnych właściwości. Jako jeden z niewielu materiałów budowlanych posiada właściwości higroskopijne. Oznacza to, iż drewno pobiera nadmiar wody z otoczenia, a także oddaje ją, gdy powietrze w domu jest zbyt suche. Ponadto w drewnianych pomieszczeniach nie unosi się kurz. z tego względu przebywanie w drewnianych domach zalecane jest osobom chorym na astmę. Niezwykle przyjemny jest również zapach żywicy zawartej drewnie. Specjaliści  udowodnili, iż pozytywnie wpływa na drogi oddechowe, udrażniając je. Nie bez znaczenia jest również ciepły kolor drewnianych desek. Jasna barwa wpływa na nas odprężająco i uspakajająco.
Oprócz tego drewno jest materiałem w pełni ekologicznym. Pozyskiwane ze specjalnych upraw, nie wpływa niekorzystnie na stan środowiska naturalnego. Za każde ścięte drzewo Eko Architektura sadzi dwa kolejne. Dzięki zrównoważonemu podejściu do wytwarzania i dystrybucji drewnianych domków, możemy spać spokojnie i nie martwić się o przyszłość naszej planety.

Nasze domki dostępne są również we Francji:
Chalet PRO
https://chaletpro.fr/Produits/abris-de-jardin-et-pavillons
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

Zdjęcie

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

24-09-2020