REKLAMA

Budujemy dwuetapowo, czyli szybciej we własnym domu!

Co zrobić, żeby wprowadzić się do własnego domu w jak najkrótszym czasie? To pytanie zadaje sobie chyba każdy inwestor. Najczęstszy kierunek przeprowadzek do własnego domu odbywa się ze zbyt ciasnych i dających niewielkie poczucie swobody mieszkań. Blok, kamienica, czy nawet apartamentowiec nigdy nie zaoferuje swoim mieszkańcom tyle prywatności i spokoju, co nawet najmniejszy dom na zacisznej działce pod miastem, czy na wsi. Najszybciej przejść „na swoje” realizując inwestycję dwuetapowo, a więc wykańczając najpierw kompletny parter, a w miarę możliwości finansowych i czasu, poddasze.

6-rzut-parteru-dom-przy-modrzewiowej-12

rzut parteru Dom przy Modrzewiowej 12

Co nam daje dodatkowy pokój na parterze?

Stawiając na gotowe projekty domów z dodatkowym pokojem na parterze, tak na prawdę, pod względem powierzchni, wybieramy mieszkanie, podobne do typowego, oferowanego w najczęstszych ofertach deweloperskich. Salon z aneksem kuchennym i sypialnia, a do tego łazienka, to najbardziej powszechny standard mieszkań, zarówno w starszych blokach, jak i w nowym budownictwie. Budując dwuetapowo, już po wykończeniu parteru osiągamy to, co mieliśmy w mieszkaniu. Dom, nawet z samym parterem, to jednak o wiele więcej. Nie zapominajmy o tym, co najważniejsze, czyli o swobodzie, którą daje działka. Poza ewidentnymi zaletami ogrodu dochodzą nam jeszcze kotłownia, w której zawsze można wygospodarować dodatkowe miejsce, garaż, czy pomieszczenie gospodarcze.

Wybierając parter z dodatkowym pokojem zyskujemy zatem bardzo ważną możliwość szybszego wprowadzenia się do własnego domu. Poddasze może zostać wykończone w odpowiednim dla nas momencie.

Z czego trzeba będzie zrezygnować?

Takie rozwiązanie niesie ze sobą oczywiście konieczność ograniczenia powierzchni salonu, co dla niektórych może być nie do zaakceptowania. Wszystko zależy, tak naprawdę, od podziału budżetu i możliwości finansowych. Jeśli ktoś nastawia się na szybką przeprowadzkę do nowego domu i chce zamieszkać u siebie, choćby w nie wykończonym całościowo domu, wybiera zazwyczaj opcję z dodatkowym pokojem. Z drugiej strony Ci, których nie goni czas i mają zgromadzone odpowiednie fundusze na to, by spokojnie doprowadzić inwestycję do końca, mogą wybrać dużą otwartą przestrzeń pobytu dziennego, kosztem podatkowej sypialni na parterze.

7-rzut-parteru-dom-przy-alabastrowej-36rzut parteru Dom przy Alabastrowej 36

Podsumowanie

Wybór gotowego projektu domu, w przypadku domów z poddaszem użytkowym, to zawsze, w dużej mierze, wybór pomiędzy tymi dwoma wariantami. Jest to sprawa zazwyczaj określana przez sytuację, zarówno rodzinną, jak i finansową.
Jeśli chodzi o cenę projektu, to nie ma różnicy między dwoma zaprezentowanymi wariantami. Nie różnią się też znacząco koszty budowy porównywanych domów.

Gotowe projekty domów z dodatkowym pokojem to na pewno większa możliwość wyboru i szybsza perspektywa zamieszkania u siebie.

8-dom-przy-modrzewiowej-15
Dom przy Modrzewiowej 15

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

07-12-2018