BESKO: Mobilizacja mieszkańców gminy. Wielkie sprzątanie Wisłoka


BESKO / PODKARPACIE. Idąc za przykładem innych miejscowości zlokalizowanych w Dolinie Wisłoka włodarze gminy Besko chcą zaproponować mieszkańcom akcję „Wspólnego Sprzątania Wisłoka”.

Wszyscy widzimy jak wyglądają brzegi „naszej rzeki” po okresie wiosennych roztopów. Śmieci nagromadzone w okresie jesieni i zimy zanieczyszczają koryto Wisłoka, szpecą jego brzegi i rażą nasze oczy. Wisłok jest naszym wspólnym dobrem. Wygląd jego brzegów świadczy o nas, mieszkańcach gminy Besko. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu wygląd naszych miejscowości o przyłączenie się do tej akcji. Pamiętajmy, że to są nasze śmieci, nikt ich nam tutaj nie podrzucił. Wspólnie posprzątajmy sami po sobie – czytamy na stronie gminy.

Organizatorzy akcji zapraszają wszystkich chętnych do pracy, w odpowiednich strojach, 14 kwietnia (sobota) o godz. 10.00 przy budynku „Rożna” poniżej mostu. Stąd rozpocznie się sprzątanie wzdłuż brzegów Wisłoka.

Gmina zapewni uczestnikom akcji worki na śmieci, rękawiczki.

Poczujmy się wszyscy odpowiedzialni za wygląd miejsca gdzie żyjemy i mieszkamy.

proxy

źródło: UG Besko


Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."