REKLAMA

Konkurs Wiedzy o Prawie

BESKO / PODKARPACIE. W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie Gimnazjum w Besku wzięli udział w II edycji Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie, organizowanym przez Krajową Radę Radców Prawnych.

Na etapie okręgowym szkołę reprezentowali Małgorzata Gierlicka, Bartosz Skubel oraz Gabriela Szul. Konkurs odbył się w Rzeszowie, a uczestnicy najpierw rozwiązywali zadania dotyczące prawniczego kazusu, a następnie odpowiadali przed komisją na losowe pytania z takich dziedzin jak procedury sądowe, prawa konsumenta, zawody prawnicze, zapisy Konstytucji i inne. Małgorzata Gierlicka była bardzo blisko sukcesu, od dogrywki dzielił ją zaledwie jeden punkt. Z kolei Gabriela Szul zdobyła maksymalną liczbę punktów i awansowała z pierwszego miejsca w województwie do etapu centralnego.

wiedzaoprawie3

Etap centralny odbył się 16 maja 2017 w Warszawie, a uczestniczyło w nim 40 najlepszych uczniów z 14 województw. Materiał, który należało opanować, obejmował m.in. dwa osobne podręczniki, ale nie było to wcale największe wyzwanie. Finał konkursu polegał na wygłoszeniu przemówienia do komisji radców prawnych w sali Naczelnego Sądu Administracyjnego. Oceniana była na dodatek nie tylko treść, ale także, co najmniej w równym stopniu, poziom retoryczny wypowiedzi. W rywalizacji Gabrysia spisała się bardzo dobrze, uzyskując 18 punktów na 20 możliwych. Konkurencja była jednak na tyle mocna, że nie wystarczyło to na miejsce na podium. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od Rzecznika Praw Dziecka, zostali też oprowadzeni po budynku NSA i zapoznani z jego pracą.
Następna edycja już za rok.

Przemysław Gąska

wiedzaoprawie2

wiedzaoprawie1

24-05-2017

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.