REKLAMA

BESKO: Na podwójnym gazie i bez dokumentów. Policyjny pościg za pijanym kierowcą

BESKO / PODKARPACIE. Policjanci udaremnili jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, a w trakcie ucieczki stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj około godziny 20.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Besku porusza się samochód marki Alfa Romeo, którego kierowca prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

Funkcjonariusze na jednej z ulic zauważyli opisywany przez zgłaszającego pojazd. Kierujący zlekceważył nadawane przez policjantów sygnały nakazujące zatrzymanie i zaczął uciekać. Kierowca alfy, jadąc ulicami Beska, popełniał kolejne wykroczenia, nie stosował się do znaków drogowych oraz zjeżdżał na przeciwny pas ruchu. W pewnym momencie gwałtownie zahamował i próbował uszkodzić radiowóz. Policjanci zablokowali samochód uciekiniera, zajeżdżając mu drogę i uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Po wylegitymowaniu kierowcą okazał się 48-latek z powiatu sanockiego. Badanie potwierdziło, że mężczyzna był pijany. Wsiadł za kółko mając ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo nie posiadał przy sobie dokumentów.

Policjanci przypominają, że osoba, która w stanie nietrzeźwości kieruje samochodem, popełnia przestępstwo. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

303-122497

źródło: KPP Sanok

17-02-2017

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.