REKLAMA

Radni zdecydowali o niższych podatkach. Wszystkie uchwały przyjęto jednogłośnie (ZDJĘCIA)

BESKO24.PL / PODKARPACIE. Podczas obrad dzisiejszej sesji gminnej w Besku radni ustalili kwoty podatków na przyszły rok. Rozmawiano także o oświacie oraz funduszu sołeckim.

W sprawozdaniu z działalności od poprzedniej sesji Mariusz Bałaban, wójt gminy Besko poinformował o inwestycjach, które w ostatnim czasie zrealizowano oraz o tych, które w tym roku budżetowym doczekają się finalizacji.

Zakończył się remont ul. Północnej w ramach środków rezerwy. Prace trwały od połowy października. Wykonano odcinek 350 metrów. Całkowity koszt inwestycji to 70 tysięcy złotych, z czego 56 tys. dostaliśmy od wojewody – mówi Mariusz Bałaban.

Dodał także, że w kwestiach remontów dróg przygotowywane są dokumentacje na kolejne odcinki ulic w gminie. Ponadto urząd pracuje nad innymi inwestycjami, chociażby planach na przebudowę fragmentów oświetlenia ulicznego, poddasza w Zespole Szkół w Besku czy prace związane z zabytkowym spichlerzem.

Jedna z ważniejszych prac minionego tygodnia były konserwacje w zabytkowym kościele w Besku.

Wczoraj konserwator zabytków odebrał prace związane z renowacją. Okazało się, że pod warstwą z lat 60. XX wieku są fragmenty XIX i XVIII-wiecznej polichromii oraz fragmenty datowane na XVI wiek pochodzące z jeszcze starszego kościoła – wyjaśnia wójt. – Dla nas to dobra wiadomość na przyszłość, gdyż będziemy mogli starać się o większe środki na kompletne odsłonięcie malowideł – precyzuje.

Podczas sesji radni jednogłośnie podjęli osiem uchwał. Wśród nich znalazły się zmiany dotyczące podatków w gminie. Generalnie rada postanowiła, że od stycznia 2017 będą one niższe o 0,9% w stosunku do kwot tegorocznych.

 

28-10-2016

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.