REKLAMA

SESJA: Drobne przesunięcia w budżecie i dobre wiadomości o projektach (ZDJĘCIA)

BESKO24.PL / PODKARPACIE. XVIII sesja w gminie Besko przyniosła drobne przesunięcia w budżecie. Pojawiły się także dobre informacje w sprawie projektów oraz innych przedsięwzięć, jakie podejmuje samorząd.

Po prezentacji mł. insp. Andrzeja Stępnia, Komendanta Powiatowego Policji, oraz st. bryg. mgr inż. Krzysztofa Dżugana, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku, radni jednogłośnie przyjęli drobne przesunięcia w budżecie.

Mariusz Bałaban, wójt gminy Besko, przedstawił informacje z wykonania uchwał oraz o działalności między sesjami.

Wykonano siedem uchwał. Ponadto ogłoszono przetarg na przebudowę poddasza Zespołu Szkół w Besku. Zrealizowano wszelakie remonty dróg, chociaż gmina otrzymała dodatkowa promesę na odświeżenie ulicy Północnej. Jest także szansa na pieniądze na remont bocznej drogi od ulicy Podkarpackiej. Samorząd zamierza także złożyć wniosek o dofinansowanie prac na ulicy Kościelnej.

Chcemy pozyskać fundusze z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Co prawda kryteria są bardzo wysokie i trudno nim sprostać, ale próbujemy – zaznacza Mariusz Bałaban.

Wójt poinformował także, że rusza przebudowa przepompowni ścieków, prace przy adaptacji byłego hotelu, a także zakończono wymianę instalacji elektrycznej w zabytkowym kościele w Besku.

 

15-09-2016

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.