Wichury zniszczyły wiele drzew. Trwa sprzątanie cerkwiska w Besku (ZDJĘCIA)


BESKO24.PL / PODKARPACIE. Wichury, które nękały całe Podkarpacie, nie oszczędziły również gminy Besko. Drzewa powalone na cerkwisku stały się zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Trwa sprzątanie tego miejsca.

11Na razie trudno szacować straty i koszty uprzątnięcia cerkwiska. Na pewno wyniesie to około kilku tysięcy – mówi Mariusz Bałaban, wójt gminy Besko.

Jak zaznacza włodarz gminy nie obeszło się także bez pomocy fachowców.

Ze względu na sąsiedztwo linii energetycznej, zmuszeni byliśmy skorzystać z usług specjalistycznej firmy, która pracuje na wysokościach – dodaje Mariusz Bałaban.

Prace na cerkwisku trwają już drugi tydzień, a najprawdopodobniej przedłużą się o kolejne dwa. Pozostaje pytanie co stanie się z drewnem? Jest pomysł aby sprzedać je w ramach przetargu.

W najbliższą niedzielę w Domu Ludowym w Besku na godzinę 12.15 planowane jest spotkanie wiejskie, podczas którego przy okazji zostanie podjęta decyzja – uzupełnia wójt.


Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."