Blisko 900 tysięcy złotych na „500 plus”


BESKO24.PL / PODKARPACIE. W gminie Besko w programie „Rodzina 500 plus” wypłacono już niemal 900 tysięcy złotych. Spośród  blisko 390 wniosków wydano już 360 pozytywnych decyzji.

Od momentu uruchomienia rządowego programu „Rodzina 500 plus”, czyli od 1 kwietnia tego roku, do końca czerwca, mieszkańcy gminy Besko złożyli 386 wniosków. Z tego w tradycyjnej formie papierowej przyjęto 368 dokumentów, zaś 18 osób zdecydowało się przesłać wnioski drogą elektroniczną.

Wnioski w formie papierowej cały czas są przyjmowane w siedzibie Urzędu Gminy w Besku. Do składania wniosków w formie elektronicznej są dostępne 4 kanały, czyli system Empatia, platforma ePUAP, PUE ZUS, bankowość elektroniczna.

11Szczyt składania pierwszych wniosków mamy za sobą. Program wdrożyliśmy w zasadzie bez niespodzianek. Wszystkie świadczenia wypłaciliśmy w terminie. Aktualnie pozostaje tylko kwestia wniosków w koordynacji z Urzędem Marszałkowskim, na które nie mamy wpływu – informuje Mariusz Bałaban, wójt gminy Besko.

Z końcem czerwca wydano 360 decyzji

Pierwsze wypłaty zrealizowano już w kwietniu. Ich suma to 34 000 zł. W maju ta kwota sięgnęła niemal 298 tysięcy, zaś w czerwcu wypłacono ponad pół miliona złotych. Łącznie to prawie 900 tysięcy dla rodzin gminy Besko.

12

Warto dodać, że pieniądze na wypłatę świadczeń wychowawczych są przekazywane gminom za pośrednictwem Wojewody Podkarpackiego. Zamówione środki otrzymywane są w ciągu kilku dni od momentu złożenia zapotrzebowania.

Same wypłaty urząd gminy realizuje niezwłocznie po otrzymaniu takiej dotacji. Świadczenia są przekazywane na konta bankowe rodzin do ostatniego dnia miesiąca.

rodzina 2


Komentarzy: 3 do “Blisko 900 tysięcy złotych na „500 plus””

 1. Piotr pisze:

  jesteśmy maleńką gminą ale bardzo dobrze zarządzaną przez wójta i radnych

  Dobre 2 Słabe 0

  • Marek pisze:

   program 500+ to kapitalna inwestycja posłów z PiS w polskie rodziny

   Dobre 0 Słabe 0

 2. Joanna pisze:

  Wielkie gratulacje dla wszystkich osób pracujących przy obsłudze programu „500+”. Brawo!

  Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."